Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą

Trzecią niedzielę zwykłą obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego.
To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież Franciszek przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

• We wtorek świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

• Wczoraj zakończyliśmy tegoroczną Kolędę Wspólnotową. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i pośrednictwo w rozdawnictwie Bożego błogosławieństwa. Składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

• Dzieci obecne na Eucharystii zapraszam do zakrystii po odbiór Ewangelii w Obrazku.

• Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim biorącym udział w uroczystościach pogrzebowych długoletniego proboszcza naszej parafii - ks. kanonika Tadeusza Marszelewskiego. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są pamiątkowe obrazki. Zabierzmy je do domu i w modlitwie wspomnijmy drogiego nam kapłana. Również teraz polećmy ks. kanonika Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek … .