Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą

W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W dniu tym sprawowana będzie w kościele parafialnym dodatkowa Msza św. o godz. 10:00.

Doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej przeżywamy w kościele filialnym w Przyjezierzu w dzisiejszą niedzielę. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 13:00. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy na wspólną agapę, która będzie miała miejsce na palcu zabaw przy kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

• Ponadto w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
- w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej
- w czwartek – wspomnienie św. Moniki
- w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

• Dzisiaj w kościołach naszej Archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka środków finanso-wych dla mieszkańców Bejrutu - poszkodowanych w wyniku tragicznego wybuchu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest puszka, do której możemy złożyć dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać za każdy przekazany dar na ten cel.

• W tym tygodniu odbędą się w Moryniu pogrzeby naszych parafian:
- w poniedziałek o godz. 12:00 † Helena Chomont
- w środę o godz. 12:00 † Stanisława Karczewicz
Nasze zmarłe siostry polećmy Bożemu miłosierdziu … wieczny odpoczynek …