Dziś jest środa, 1 maj 2024. Imieniny: Józefa, Jeremiego

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą

Rozpoczynamy dzisiaj Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

• Po Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00 w kościele parafialnym, oraz po zakończeniu nabożeństw w kościołach filialnych, będzie można poświęcić pojazdy mechaniczne. O poświęcenie będzie można poprosić także w ciągu tygodnia po zakończeniu Eucharystii.

• W przyszłą niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierki o godz. 15:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia a po jej zakończeniu procesja pokutna na cmentarz wojenny. Ks. kustosz serdecznie zaprasza.

• 29 lipca z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na o. Słonecznym w Szczecinie wyruszy Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- w czwartek – wspomnienie św. Marty
- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

• W dniu dzisiejszym parafialny oddział Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji pomocowej zbiera ofiary do puszek dla poszkodowanych w skutek nawałnic i powodzi. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu w Moryniu odbył się pogrzeb † Romana Skocznia. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …