Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia

W przyszłą niedzielę (1 stycznia) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy powierzając Bogu i Jego miłosierdziu czas, który się przed nami otworzy.

W dniu tym wypraszać będziemy szczególnie daru pokoju dla świata i zakończenia wojny na Ukrainie.

• W dniach świątecznych zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza rodziców z dziećmi do „Żywej Szopki”, która tradycyjnie przygotowana jest na placu kościelnym.

• W oktawie Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:
- we wtorek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
- w środę - święto św. młodzianków, męczenników
- w piątek - święto św. rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

• Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przedświąteczne sprzątnięcie Kościoła i złożoną ofiarę na prąd. O przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli prosimy serdecznie mieszkańców ul. Żeromskiego, rozpoczynając od bramy moryńskiej.

• Po okresie pandemii pragniemy powrócić do tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Rozpoczniemy ją 3 stycznia Nowego Roku. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.