Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą

W dniu wczorajszym w kościele filialnym w Gądnie odbyła się Uroczystość Odpustową ku uczczeniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - patronki tamtejszej Wspólnoty.
  • Serdecznie dziękujemy Pani Sołtys Katarzynie Kupczyk, Radzie Sołeckiej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Eucharystii i biesiady odpustowej. Serdecznie też dziękujemy Panu Zbigniewowi Ciszkowi za oprawę muzyczną Mszy św.

• W liturgii tygodnia obchodzić będziemy:
- we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- w środę - uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła
- w piątek - wspomnienie św. Ottona, biskupa i ewangelizatora Pomorza Zachodniego

• Przy bramie wjazdowej na teren plebanii ustawiony został przez Caritas Szczecin pojemnik na zużytą odzież i tekstylia. Składane tam nienoszone już ubrania, po segregacji, posłużą bezdomnym a reszta przekazywana będzie do przetworzenia.

• Ze względu na wzrastającą liczbę osób proszących o intencję mszalną w Moryniu, od 1 lipca wieczorne Eucharystie w poniedziałki i środy sprawowane będą w formie zbiorowej. Zwykle kapłan może odprawić tylko jedną Mszę św. w ciągu dnia w powierzonej sobie intencji. Bywają jednakże przypadki, w których osób proszących o intencję mszalną jest znacznie więcej niż kapłanów, albo istnieje konieczność odprawienia Mszy św. w nagłej potrzebie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszej wspólnoty wyznaczyliśmy poniedziałek i środę jako dni sprawowania Mszy św. w „intencji zbiorowej”, tzn. jeden z kapłanów sprawował będzie Mszę św. w intencjach zamawianych przez wiele osób.

- Aleksandra Domaradzka zam. w Moryniu i Wojciech Bartosiński zam. w Załomiu.
- Martyna Poręba zam. w Moryniu i Krzysztof Gibowski zam. w Krzymowie

• Zapraszamy do udziału w Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 17 lipca br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w sobotę, 9 lipca br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ze Szczecina pielgrzymi wyruszą 11 lipca br., po Mszy Świętej w Archikatedrze szczecińskiej, która rozpocznie się o godz. 7.00. Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl. Zapisy trwają do 1 lipca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

• Rozpoczynamy okres wakacji i urlopowego wypoczynku. Życzymy dobrej pogody i niezapomnianych wrażeń. Wypoczywajmy rozsądnie, zdrowo i bezpiecznie, pamiętając o udziale w niedzielnej Eucharystii.