Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj okres adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami i własnoręcznie wykonanym papierowym serduszkiem, na którym wypiszą swój dobry uczynek spełniony w ciągu dnia. Wylosowane dziecko otrzyma mały świąteczny upominek i zaprosi Matkę Bożą do swojego domu na wspólną rodzinną modlitwę.

• Za tydzień pobłogosławimy opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• Od przyszłej niedzieli włączymy się również w przedświąteczne akcje charytatywne. Parafialny oddział Caritas rozprowadzał będzie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Torby Miłosierdzia. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Z kolei Torby Miłosierdzia wypełnione trwałymi produktami spożywczymi przeznaczone będą dla rodzin z parafii potrzebujących wsparcia. Wystawiona będzie również choinka z bombkami ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka.

• W sobotę o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się spotkanie inicjujące parafialną scholę dziecięcą. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkie dzieci chcące podczas liturgii niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00 wielbić Pana śpiewem i modlitwą.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie. Zapraszamy na wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu i do skorzystania z adwentowej spowiedzi świętej.

• W tym roku pragniemy zaproponować odmienną formę przeżycia Adwentu, zastępując tradycyjne trzydniowe rekolekcje, „adwentowymi wieczorami skupienia”. W każdą sobotę w godz. od 18:00 – 21:00 zapraszamy do kościoła w Moryniu na indywidualne adoracje Najświętszego Sakramentu aby w ciszy, modlitwie i zamyśleniu ze światłem wiary w sercu wyjść naprzeciw przychodzącego Jezusa. Podczas tych adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej.

• W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w środę – święto św. Andrzeja, apostoła
- w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera