Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny

Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny.
  • Jezusowi, Maryi i św. Józefowi pragniemy zawierzyć nasze wspólnoty rodzinne i małżeńskie, a obecnych na Mszy małżonków zachęcamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, które nastąpi po homilii. Prosimy małżonków, aby w dniu dzisiejszym usiedli razem.

• W czwartek o godz. 17:00 Eucharystia z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W piątek (1 stycznia) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi powitamy Nowy Rok 2021. Msze w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• Zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza rodziców z dziećmi do „Żywej Szopki”, która tradycyjnie przygotowana jest na placu kościelnym.

• Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła do świąt i jego wystrój. Andrzejowi i Michałowi Potapińskim oraz Sylwestrowi Bogdziewiczowi za przywiezienie i ustawienie choinek. Rycerzom Kolumba i ks. Łukaszowi za przygotowanie żywej szopki. Władysławowi Kornalewiczowi za opiekę nad zwierzętami. Jackowi Kwietniowi, Rafałowi Machałkowi i Tomaszowi Wardowskiemu za okazaną pomoc.
Sławomirowi Domaradzkiemu za życzliwość i wsparcie.

Dziękujemy Paniom, które przygotowały ołtarze oraz Służbie Liturgicznej za świąteczną posługę.
Dziękujemy poszczególnym wspólnotom z miejscowości filialnych za piękne przygotowanie kościołów.

Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Seminarium Duchownego w Szczecinie a także za ofiary na kościół składane na tacę albo przelewane na konto parafii. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i otwartości.

• W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki zam. w Moryniu, śp. Heleny Łukomskiej. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …