Dziś jest czwartek, 9 maj 2024. Imieniny: Grzegorza, Bożydara

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą

W Kościele obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.

Pomimo roz-woju medycyny w wielu zakątkach świata, z powody biedy i braku higieny, wielu ludzi cierpi na tę straszną chorobę. Wspólnota Kościoła zawsze spieszyła i spieszy z pomocą wszystkim potrzebującym.

• W piątek (2 lutego) przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Eucharystii poświęcimy gromnice – znak wiary i ufności w Bożą opatrzność i wstawiennictwo Matki Bożej. Msze św. sprawowane będą: Moryń godz. 17:00; Gądno godz. 16:00 i Przyjezierze godz. 16:00. W dniu tym obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy za wszystkie osoby, które wybierając drogę powołania zakonnego, pragną realizować w swoim życiu Rady Ewange-liczne oraz służyć wspólnocie Kościoła, w szczególności za nasze siostry Samarytanki-Benedyktynki posługujące w DPS.

• W tym tygodniu przypadają pierwsze; czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy ser-decznie na modlitwy i adoracje oraz do skorzystania ze spowiedzi miesięcznej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie.

• Dzisiaj w całej Polsce odbywa się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ce-lem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych.

• W przyszłą sobotę w kościele parafialnym o godz. 13:00 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. żałobna za śp. Michała Steckiego.

• W minionym czasie zakończyły swoją doczesną drogę: śp. Stefania Lipińska i śp. Janina Król zam. w Moryniu. Nasze zmarłe siostry polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …