Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej, rozpoczynającą obchody Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne ? męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego.

• Zapraszamy na liturgie poszczególnych dni do kościoła parafialnego w Moryniu przypominając o obowiązujących obostrzeniach i limitach.

Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - godz. 15:00
Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)
Osoby pozostające w domach zachęcamy do odprawienia drogi krzyżowej indywidualnie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, którą zgodnie z polskim zwyczajem zachowujemy do śniadania wielkanocnego.

Wielka Sobota
Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w wszystkich miejscowościach przed kościołami. W razie niepogody prosimy by święconki pozostawić w kościele i oczekiwać na zewnątrz świątyni z zachowaniem bezpiecznej odległości.
Dolsko i Gądno godz. 10:00, Przyjezierze godz. 11:00,
Moryń od godz. 11:00 - 12:00 (co pół godziny)

Wigilia Paschalna ? godz. 20:00
(zakończona procesją rezurekcyjną i błogosławieństwem parafii i miastu)

Spowiedź św. w kościele parafialnym od poniedziałku do środa w godz. 17:00 ? 18:00
W wielki czwartek i wielki piątek po zakończeniu liturgii wieczornych do godz. 21:00
W wielką sobotę 19:00 ? 20:00

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym o stałych porach.

• Dzisiaj kończymy wielkopostną zbiórkę ofiar przeznaczonych na odbudowę domu w Przyjezierzu, który strawiony został przez pożar. Wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za okazane wsparcie i solidarność.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Janitzki Patryk, zam. w Moryniu i Janitzki Marta z domu Dulacka, zam. w Gubinie

• Dziękujemy za sprzątniecie kościoła i złożoną ofiarę na prąd rodzinom z ul. Lipowej, Państwu: Zbaradzkim, Wawrzyńczykom i Burdzym. O przygotowanie świątyni do przyszłej niedzieli prosimy następne cztery rodziny z ul. Lipowej - blok mieszkalny.

• Minionej nocy nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni. Msze św. w tygodniu sprawowane będą w Moryniu o godz. 18:00, w Przyjezierzu w piątek o godz. 17:00.