Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj okres adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. Zapraszamy szczególnie dzieci aby przychodziły z lampionami i własnoręcznie wykonanym papierowym serduszkiem, na którym wypiszą swój dobry uczynek spełniony w ciągu dnia. Wylosowane dziecko otrzyma mały świąteczny upominek i zaprosi Matkę Bożą do swojego domu.

• Za tydzień pobłogosławimy opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• Od przyszłej niedzieli i przez cały okres Adwentu włączymy się w przedświąteczne akcje charytatywne. Parafialny oddział Caritas rozprowadzał będzie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Torby Miłosierdzia. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Z kolei Torby Miłosierdzia wypełnione trwałymi produktami spożywczymi przeznaczone będą dla rodzin z parafii potrzebujących wsparcia. Wystawiona będzie również choinka z bombkami ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka.

• Zeszłej niedzieli zebraliśmy kwotę 1022 zł na pomoc imigrantom. Serdeczne Bóg zapłać za ten znak międzyludzkiej solidarności.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie. Zapraszamy na wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu i do skorzystania z adwentowej spowiedzi świętej.

• Wszystkie dzieci z Morynia do 6 klasy Szkoły Podstawowej włącznie serdecznie zapraszamy na Zabawę Mikołajkową, która odbędzie się 11 grudnia o godz. 16:00 w Sali Rycerskiej Ośrodka Szafir w Moryniu. Kontakt i zapisy u Pani Katarzyny Potapińskiej do dnia 30 listopada.

• Dzieci obecne w kościele zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w obrazku”

• W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb naszego parafianina zam. w Moryniu, śp. Stanisława Kwacza. Naszego zmarłego brata polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …