Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

W środę (1 września) obchodzić będziemy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Pamiętajmy w modlitwie o żołnierzach września 1939 r., wszystkich ofiarach wojny i tych, którzy przynieśli na wolność. Otoczmy modlitwą także tych, którzy w trudnej powojenne rzeczywistości walczyli o suwerenność i niepodległość Polski, a których próbowano wymazać z historii.

• W środę 1 września na Cmentarzu Wojskowym w Siekierkach o godz. 17:00 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w int. poległych żołnierzy i ofiar II wojny światowej z prośbą o pokój między narodami. Do udziału w niej serdecznie zapraszamy.

• 1 września tradycyjnie rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły, dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w kształtowaniu dzieci i młodzieży.

• 3 września (piątek) rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prosząc o liczne i trwałe owoce tej beatyfikacji, która będzie miała miejsce w niedzielę 12 września.

- Paweł Kusaj i Karolina Cempa zam. w Moryniu

• W przyszłą niedzielę, z inicjatywy Caritas Polska, przeżywać będziemy ogólnopolski Dzień modlitw za Afganistan. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących mieszkańców Afganistanu, którzy przybywają do Polski lub chronią się w krajach sąsiadujących z ich terytorium.

• W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piętek i sobota miesiąca. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie.