Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą

W ostatnią niedzielę października przeżywamy Uroczystość rocznicy poświęcenia wła-snego kościoła – tej świątyni, która gromadzi nas na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów.

• Dziękujemy dziś za to miejsce uświęcone Bożą obecnością, za budowniczych tego kościoła, oraz za wszystkich dbających o jego piękno.

• W dniu dzisiejszym, po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się koncert muzyki klasycznej poświęcony pamięci ks. kanonika. Serdecznie zapraszamy.

• W środę (1 listopada) przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Eucharystia o godz. 12:00 sprawowana bę-dzie tradycyjnie na cmentarzu w Moryniu. Wieczorna Msza w kościele parafialnym o godz. 18:00.

• W czwartek (2 listopada) wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele parafialnym sprawowane będą o godz. 10:00 i 17:00, natomiast w kościołach filialnych: Dolsko i Gądno godz. 16.00, Przyjezierze godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17:00 w Moryniu udamy się na cmentarz na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Prosimy przynieść ze sobą znicze.

• Przez cały miesiąc listopad, będąc w stanie łaski uświęcającej i nawiedzając z modlitwą cmentarz lub kościół, możemy zyskać i ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy, aby spełnić ten uczynek miłosierdzia wobec dusz czyśćcowych.

• W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwsze czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie.

• Przy wyjściu z Kościoła wyłożone zostały karty wypominkowe. Po wypisaniu imion zmarłych, których polecać będziemy miłosierdziu Boga, prosimy o składanie ich na tacę bądź w zakrystii. Modlitwy wypominkowe przez cały listopad w kościele parafialnym codziennie po wieczornej Eucharystii. W niedziele, w kościele parafialnym i kościołach filialnych po Mszach św.

• Po zmianie czasu na zimowy, Msze św. w tygodniu (od jutra) sprawowane będą w Moryniu o godz. 17:00. Eucharystia w Przyjezierzu w piątki odprawiana będzie o godz. 16:00. W niedziele Msze św. o stałych godzinach.

• poniedziałek i wtorek ostatnie już nabożeństwa różańcowe w Moryniu o godz. 16:30.

• Dzieci obecne na Eucharystii zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w Obrazku”.

• W minionym tygodniu odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Jadwigi Januszczak i śp. Grażyny Młyniec. Nasze zmarłe siostry polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …