Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Rozpoczynamy dzisiaj okres adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

• Zachęcamy do udziału w wieczornych Eucharystiach sprawowanych o godz. 17:00. Dzieci tradycyjnie przychodzą z lampionami i papierowym serduszkiem, na którym wypiszą swój dobry uczynek spełniony w ciągu dnia. Wylosowane dziecko otrzyma mały świąteczny upominek.

• Od dzisiaj dostępne są poświęcone opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

• Przez cały czas adwentu towarzyszyć nam będzie choinka przygotowana przez Fundację Małych Stópek będąca wizerunkowym znakiem Bożonarodzeniowej akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, dzieci uratowanych od aborcji oraz Domów Samotnej Matki. Na choince znajdują się papierowe bombki z informacją o akcji. Każdy kto będzie chciał wesprzeć mamy i ich dzieci może wziąć taką bombkę do domu, jest ona jednak zobowiązaniem do samodzielnego przygotowania paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten szczytny cel. Paczuszki zawierające pieluchy oraz artykuły higieniczne i kosmetyczne dla niemowląt, można będzie złożyć w kościele albo na plebanii do 20 grudnia br. Dary zostaną przekazane do Fundacji Małych Stópek w Szczecinie.

• Od przyszłej niedzieli parafialny oddział Caritas rozprowadzał będzie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Torby Miłosierdzia. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas. Z kolei Torby Miłosierdzia wypełnione trwałymi produktami spożywczymi przeznaczone będą dla rodzin naszej parafii - potrzebujących świątecznego wsparcia.

• W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi miesięcznej. Chorych odwiedzimy w sobotnie przedpołudnie.

• W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca nasi parafianie zamieszkali w Moryniu: śp. Wiesław Synowiec i Marianna Wilczewska. Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu … wieczny odpoczynek racz im dać Panie …