Dziś jest piątek, 5 marzec 2021. Imieniny: Adriana, Fryderyka

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą

We wtorek (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W dniu tym obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.

Msze Święte z błogosławieniem świec sprawowane będą: w kościele parafialnym o godz. 10:00 i 17:00, w Gądnie i Dolsku o godz. 16:00, w Przyjezierzu o godz. 17:00. W modlitwie pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które poprzez życie zakonne służą Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, będąc zarazem świadkami Boga pełnego miłosierdzia.

• W liturgii tygodnia wspominać będziemy:
- w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W dniu tym zwyczajowo poświęcamy wodę, chleb i sól mające chronić od pożarów.

• W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Moryniu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

• W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do służby w Kościele. W pierwszy piątek Sercu Jezusowemu zawierzymy nasze wspólnoty rodzinne. W sobotnie przedpołudnie odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.