Dziś jest czwartek, 9 maj 2024. Imieniny: Grzegorza, Bożydara

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny

W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W dniu tym w sposób szczególny modlimy się w intencji naszych rodzin i bliskich.

• Jutro, w pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

• 6 stycznia (w sobotę) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie liturgii poświęcimy kredę i kadzidło. Po Eucharystii o godz. 12:00 z kościoła parafialnego w Moryniu wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy dorosłych a zwłaszcza rodziców z dziećmi do udziału w Orszaku. Mile widziane stosowne przebrania i korony na głowie.Tego dnia wieczorem, w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 19:00, odbędzie się koncert kolęd, pastorałek i utworów świątecznych. Również serdecznie zapraszamy.

• W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na uroczy-stość Trzech Króli odwiedziny chorych odbędą się wyjątkowo w piątkowe przedpołudnie. Prosimy przekazać tę informację.

• W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas liturgii Mszy św., w miejscu wyznania wiary, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

• W przyszłym tygodniu w wybranych parafiach diecezji rozpocznie się peregrynacja relikwii Błogo-sławionej Rodziny Ulmów – męczenników II wojny światowej. W najbliższych nam parafiach pere-grynacja ta będzie miała miejsce w niedzielę 7 stycznia: Mieszkowice godz. 6:30 – 8:20, Cedynia godz. 9:00 – 11:00, Chojna 11:30 – 13:50.

• Dzieci obecne na Eucharystii zapraszam do zakrystii po odbiór „Ewangelii w Obrazku”.

• W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym w Moryniu po Mszy św. o godz. 12:00, odbędzie się spotkanie organizacyjne przed wyjazdem rodzinnym dzieci i młodzieży do Zakopanego. Osoby za-pisane serdecznie zapraszamy.

• Tegoroczną wizytę duszpasterską - kolędę rozpoczniemy zaraz po Nowym Roku, we wtorek 2 stycz-nia. Podczas wizyty duszpasterskiej (do 20 stycznia włącznie), Msze św. w kościele parafialnym sprawowane będą o godz. 15:00. Po zakończeniu Eucharystii księża rozpoczynać będą kolędowanie. Prosimy o przygotowanie stołu z lichtarzykami i krzyżem, oraz w miarę możliwości kropidło i wodę święconą.
Program kolędy dostępny będzie na stronie parafii. Na bieżący tydzień przedstawia się następująco:

02.01. wtorek ul. Pszczelarska, ul. Ogrodowa, ul. Wąska, Pl. Wolności, ul. Żeromskie-go
03.01. środa ul. Chopina ul. Dojazdowa
04.01. czwartek ul. Szkolna ul. Szeroka
05.01. piątek ul. Kościuszki
06.01. sobota Objawienie Pańskie - kolędy nie będzie
07.01. niedziela kolędy nie będzie

• W minionym tygodniu odbyły się uroczystość pogrzebowe śp.: Zbigniewa Susickiego, Urszuli Wa-lusz i Zygmunta Zalewskiego. Naszych zmarłych polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …