Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa dobiegł końca.

Zgodnie z zapowiedzią po zakończe-niu Mszy św. przed kościołem pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy. Proszę o wska-zanie samochodów, które mają być poświęcone.

• 1 sierpnia w sobotę rozpoczniemy miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Jak co roku kierujemy zachętę o podjęcie abstynencji jako dobrowolnej ekspiacji za grzech pijań-stwa z prośbą o uwolnienie z nałogu alkoholizmu dla wielu naszych bliźnich.
  • W sobotę przeżywać będziemy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętajmy o bohaterach, którzy stoczyli nierówną walkę z hitlerowskim na-jeźdźcą okazując wielki hart ducha i realizując marzenie o niepodległości.
- Marcin Makówka zam. w Moryniu i Jolanta Zalech zam. w Moryniu

• Wszystkim odpoczywającym na urlopach, a szczególnie przybywającym do Morynia go-ściom, życzymy dobrego, bezpiecznego i szczęśliwego wypoczynku z Bożą opieką i bło-gosławieństwem.
  • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina zam. w Moryniu śp. Wiktora Bokieja. Naszego zmarłego brata polećmy teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczy-nek …