Dziś jest środa, 17 lipiec 2024. Imieniny: Anety, Aleksego

Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof

2018-07-23
Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof
Co roku w okolicach wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących święcimy wszelkie pojazdy a szczególnie samochody. Jest to zarazem okazja do wdzięczności Bogu za każdy przejechany szczęśliwie kilometr w naszym życiu, stąd też prowadzona jest akcja 1 gr za 1 km. Tych kilometrów jest w naszym życiu bardzo dużo. Dziękując za tę bezpieczną drogę mamy jednocześnie okazję do wsparcia polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji Św. Krzysztof prowadzonej przez stowarzyszenie MIVA Polska.

Epitafium po renowacji

2018-07-16
Epitafium po renowacji
Po dwóch latach żmudnych i drobiazgowych prac renowacyjnych i konserwatorskich powróciło do naszej światyni epitafium. Efekt zakończonych prac jest wprost zdumiewający, szczególnie zważywszy na to, że epitafium było w kompletnej ruinie. Z tego też względu przez ostatnie kilkadzisiąt lat nie było nawet eksponowane w świątyni. Dla wielu parafian jest to pierwsze spotkanie z tym zabytkiem.

Akcja Krwiodawstwa

2018-07-16
Akcja Krwiodawstwa
W niedzielę 8 lipca odbyła się kolejna w naszej parafi Akcja Krwiodawstwa, zorganizowana przy wspólpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz restauracją na plaży "Victoria". Podczas akcji krew oddało 21 osób w łacznej ilości 9,450 l, spośród 31 osob, które się zgłosiły. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ten wielki dar, jakim jest krew, która szczególnie w okresie wakacyjnym jest potrzebna. Serdecznie zapraszamy aby podczas pobytu w Szczecinie oddawać krew na miejscu w Regionalnym Centrrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wojska Polskiego (w sąsiedztwie głównej stacji pogotowia ratunkowego). Informacje odnośnie krwiodawstwa oraz terminy akcji wyjazdowych znajdziemy na stronie www.krwiodawstwo.szczecin.pl

DRAMAT W SYRII TRWA NADAL

2018-07-03
DRAMAT W SYRII TRWA NADAL
Dramat w Syrii - ciag dalszy programu: RODZINA - RODZINIE
Wojna w Syrii trwa już 7 lat i pytamy jak długo jeszcze będzie się toczył ten konflikt braku nadziei na przyszłość ? Ponad połowa mieszkańców Syrii potrzebuje pomocy aby przeżyć następny dzień. Codziennie próbują odzyskać namiastkę zwyczajnego życia, które zabrała im i wciąż zabiera wojna. Prosimy wszystkich darczyńców, którzy zakończyli wsparcie lub zakończą w najbliższych tygodniach o rozważenie dalszej pomocy rodzinom syryjskim i kolejną kontynuację. Prosimy o dokonanie wyboru nowej rodziny ze strony. Wszystkim tym, którzy już to uczynili bardzo dziękujemy.
www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018

2018-05-06
Warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018
W dniach 11 -13 maja br. nasza parafia i działający przy naszej parafii chór SANCTUS oraz Zespół Szkół w Moryniu organizują warsztaty muzyczno - liturgiczne. Zajęcia poprowadzą wybitni kompozytorzy i dyrygenci młodego pokolenia: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Zapraszamy wszytskich, którzy chcą podnieść swój warsztat wokalny oraz instrumentalny. W programie m.in. próby w głosach, techniki śpiewania, rozczytywanie nut. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólny koncert, który odbędzie się podczas mszy św. 13 maja o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w warsztatach oraz na koncert. Zapisy dla uczestników warsztatów na stronie FB: warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018. Wydarzenie dofinansowano ze środków powiatu gryfińskiego.