Dziś jest środa, 17 lipiec 2024. Imieniny: Anety, Aleksego

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą


W przyszłą niedzielę (16 października) przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask prawdy", będący powrotem do nauczania św. Jana Pawła II zawartego w encyklice Veritatis splendor ukazującej fundamenty moralności chrześcijańskiej opartej na prawie naturalnym i objawionym.


  • Przy okazji dnia papieskiego, ofiarami złożonymi do puszki, będziemy mogli wesprzeć fundację „Dzieło nowego tysiąclecia”.

  • W piątek (14 października) obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. W dniu tym modlić się będziemy w int. nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników oświaty.

  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym, odbędzie się zebranie z rodzicami młodzieży chcącej w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.

  • 28 października przypada dzień imienin długoletniego proboszcza parafii w Moryniu śp. Ks. kanonika Tadeusza Marszelewskiego. Podjęliśmy inicjatywę postawienia pomnika na grobie naszego drogiego kapłana. Jego poświęcenie odbędzie się 1 listopada po zakończeniu Mszy św. na cmentarzu. Natomiast w przyszłym roku, w styczniu, sprawować będziemy Msze święte gregoriańskie w int. ks. Tadeusza. Wszyscy chcący włączyć się w te dzieła mogą złożyć ofiarę do skarbony znajdującej się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

  • W liturgii tygodnia przeżywać będziemy:
- w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
- w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.