Dziś jest środa, 17 lipiec 2024. Imieniny: Anety, Aleksego

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu

Przeżywając IV niedzielę Adwentu uświadamiamy sobie, że czas oczekiwania dobiega końca.
  • W piątek zakończenie Mszy adwentowych o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku oczekiwały na przyjście Pana Jezusa. Na zakończenie rorat rozlosujemy drobne upominki.

  • Okazja do spowiedzi przedświątecznej od poniedziałku do piątku przed Mszą św., od godz. 16:30, a w razie potrzeby także po jej zakończeniu oraz w sobotę po Mszy św. porannej - od godz. 8:00 – 9:00.

  • W Wigilię Bożego Narodzenia (w sobotę) Msza św. poranna o godz. 7:00
Pasterki sprawowane będą: Dolsko godz. 21:00, Przyjezierze i Gądno godz. 22:00, Moryń godz. 24:00.
Zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu związanego z wigilijną kolacją. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską jej oprawę; niech tej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i rodzinny śpiew kolęd.


  • W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugim dniu świąt w Święto Świętego Szczepana, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym.

  • W dniach świątecznych zapraszamy całe rodziny a zwłaszcza rodziców z dziećmi do „Żywej Szopki”, która tradycyjnie przygotowana będzie na placu kościelnym.

  • Ostatni tydzień adwentu to także okazja do złożenia darów rzeczowych przez naszych parafian, którzy włączyli się w akcje pomocowe Tutka – Torba Miłosierdzia oraz Paczuszka dla Maluszka. Składać je można w kościele albo na plebanii.

  • Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Przeżywajmy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pełni wiary, że przychodzący Bóg okaże nam swoje miłosierdzie i umocni w tym niełatwym czasie.