Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX niedziela zwykła

Obchodząc dzisiaj w Kościele tzw. Dzień Misyjny, pragniemy przypomnieć sobie, że „głoszenie całemu światu Ewangelii” jest podstawowym powołaniem wspólnoty wierzących.

• We wtorek w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Jana Pawła II, papieża.

• W najbliższy piątek o godz. 19:00 w kościele parafialnym będzie miał miejsce koncert dedykowany naszemu wieloletniemu proboszczowi śp. Ks. kan. Tadeuszowi Marszelewskiemu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

• W sobotę o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Szczecinie sprawowana będzie uroczysta Msza św. z okazji Ingresu Księdza Arcybiskupa Wiesława Śmigla, naszego nowego Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, osobiście albo za pośrednictwem TVP Szczecin lub TV Trwam.

• W nocy z soboty na niedzielę (26-27 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Cofniemy nasze zegarki o godzinę. Pamiętajmy o tej zmianie.

• W naszym miasteczku do 28 października trwać będzie akcja „XII ZNICZ DLA BOHATERA”, w ramach której będzie prowadzona zbiórka zniczy na cmentarz wojenny w Starych Łysogórkach. Znicze można przynosić do szkoły podstawowej w Moryniu, Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Chojnie a także do Zespołu Szkół w Mieszkowicach. Walczyli dla nas, zawalczmy dla nich, żeby każdy poległy miał znicz przy swoim grobie.

• Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały karty wypominkowe do wypisania imion zmarłych, których polecać będziemy miłosierdziu Bożemu podczas modlitwy listopadowej. Wypisane karty prosimy składać na tacę podczas niedzielnych liturgii bądź w zakrystii.

• W minionym tygodniu swoją doczesną drogę zakończyła nasza parafianka śp. Leokadia Drozdowicz, zam. w Przyjezierzu. Uroczystości pogrzebowa odbędą się w Szczecinie. Eucharystia za śp. Leokadię sprawowana będzie w naszej parafii w Przyjezierzu, 2 listopada (dzień zaduszny), o godz. 17:00. Naszą zmarłą siostrę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …