Dziś jest środa, 17 lipiec 2024. Imieniny: Anety, Aleksego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową


Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej, rozpoczynającą obchody Wiel-kiego Tygodnia, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne. Zapraszamy na liturgie po-szczególnych dni do kościoła parafialnego w Moryniu.

  • Wielki Czwartek
Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakra-mentu do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)
  • Wielki Piątek
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - godz. 15:00
Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18:00 (po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21:00, możliwość skorzystania ze spowiedzi św.)
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od po-karmów mięsnych, którą zgodnie z polskim zwyczajem zachowujemy do śniadania wielka-nocnego.
  • Wielka Sobota
Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w wszystkich miejscowościach wewnątrz świątyń a jeżeli pogoda pozwoli to przed kościołami.
Dolsko godz. 10:00, Przyjezierze godz. 11:00, Gądno godz. 12:00
Moryń godz. 11:00, 11:30, 12:00

Wigilia Paschalna – godz. 20:00
Spowiedź św. w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek w godz. 16:00 – 17:00
W wielki czwartek i wielki piątek, po zakończeniu liturgii wieczornych do godz. 21:00
W wielką sobotę 19:00 – 20:00

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Jedynie niedzielę Zmartwychwstania Pańskie-go rozpoczniemy Mszą Resurekcyjną sprawowaną w Moryniu o godz. 7:00 (rano).

  • W minioną sobotę w kościele parafialnym o godz. 19:00 wystawione było Misterium Pa-syjne. Gdyby ktoś chciał je jeszcze obejrzeć, będzie powtórzone w Wielką Środę (27 mar-ca) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.

  • Msza św. w Wielką Środę (27 kwietnia) sprawowana będzie o godz. 12:00. Osoby zama-wiające w tym dniu intencje mszalne prosimy o zrozumienie i uwzględnienie tej zmiany.

  • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym odbędzie się ze-branie rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszamy.

  • Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Rynkowej, Państwu: Sieradzkim, Frąckowiakom, Kałużyńskim, Piątkom, Domaradzkim, Krystynie i Katarzynie Kuklom, za sprzątnięcie ko-ścioła i złożoną ofiarę na prąd. Kolejne sprzątanie odbędzie się po świętach.

  • Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi w nocy z Wielkiej So-boty na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, zegarki przesuniemy o godz. do przodu.