Dziś jest piątek, 18 październik 2024. Imieniny: Juliana, Łukasza

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej – Boga Jedynego w osobach Ojca, Syna i Ducha świętego. Dzisiaj również przypada Dzień Matki.

• W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawowane będą w tym dniu według porządku: Dolsko i Gądno godz. 9:00; DPS godz. 10:00; Moryń godz. 11:00 (Msza z procesją eucharystyczną), oraz 18:00; Przyjezierze godz. 14:00 (Msza z pro-cesją eucharystyczną).Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach i zapraszamy do licznego udziału w procesjach. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków przed Najświętszym Sa-kramentem.
W oktawie Bożego Ciała (do 6 czerwca włącznie) w Moryniu, na zakończenie wieczornych Eucharystii, odbywać się będą procesje eucharystyczne.

• W piątek przypada święto nawiedzenia NMP.

• W sobotę (1 czerwca) rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Moryniu odbywać się będą codziennie po wieczornej Mszy św. W kościołach filialnych w najbardziej dogodnej dla danej wspólnoty porze dnia. Serdecznie zapraszamy.

• W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

• W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Klaudia Matuszczyk, zam. w Moryniu i Jakub Trzop, zam. w Witnicy