Dziś jest czwartek, 23 maj 2019. Imieniny: Iwony, Emilii

Dożynki parafialne i nowy wikariusz w naszej parafii

2018-08-25
Dożynki parafialne i nowy wikariusz w naszej parafii
W sobotę 25 sierpnia w Przyjezierzu odbyły się dożynki parafialne, podczas których powitaliśmy w naszej wspólnocie nowego wikariusza naszej parafii, którym jest ks. Paweł Obst. Mieszkańcom Przyjezierza na czele z panią sołtys Elżbietą Piątkowską oraz kołem gospodyń, dziękujemy za wspaniałe przyjęcie oraz kultywowanie tradycji dożynkowej. Ciekawostką jest fakt, że chleb, który był dzielony pomiędzy uczestnikami uroczystości został wypieczony w Przyjezierzu. Dziękujemy!!!

DEKALOG I MODLITWA KIEROWCY

2018-07-25
DEKALOG I MODLITWA KIEROWCY
Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj. Oto Dekalog i modlitwa kierowcy:

Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof

2018-07-23
Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof
Co roku w okolicach wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących święcimy wszelkie pojazdy a szczególnie samochody. Jest to zarazem okazja do wdzięczności Bogu za każdy przejechany szczęśliwie kilometr w naszym życiu, stąd też prowadzona jest akcja 1 gr za 1 km. Tych kilometrów jest w naszym życiu bardzo dużo. Dziękując za tę bezpieczną drogę mamy jednocześnie okazję do wsparcia polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji Św. Krzysztof prowadzonej przez stowarzyszenie MIVA Polska.

Epitafium po renowacji

2018-07-16
Epitafium po renowacji
Po dwóch latach żmudnych i drobiazgowych prac renowacyjnych i konserwatorskich powróciło do naszej światyni epitafium. Efekt zakończonych prac jest wprost zdumiewający, szczególnie zważywszy na to, że epitafium było w kompletnej ruinie. Z tego też względu przez ostatnie kilkadzisiąt lat nie było nawet eksponowane w świątyni. Dla wielu parafian jest to pierwsze spotkanie z tym zabytkiem.

Akcja Krwiodawstwa

2018-07-16
Akcja Krwiodawstwa
W niedzielę 8 lipca odbyła się kolejna w naszej parafi Akcja Krwiodawstwa, zorganizowana przy wspólpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz restauracją na plaży "Victoria". Podczas akcji krew oddało 21 osób w łacznej ilości 9,450 l, spośród 31 osob, które się zgłosiły. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ten wielki dar, jakim jest krew, która szczególnie w okresie wakacyjnym jest potrzebna. Serdecznie zapraszamy aby podczas pobytu w Szczecinie oddawać krew na miejscu w Regionalnym Centrrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Wojska Polskiego (w sąsiedztwie głównej stacji pogotowia ratunkowego). Informacje odnośnie krwiodawstwa oraz terminy akcji wyjazdowych znajdziemy na stronie www.krwiodawstwo.szczecin.pl