Dziś jest poniedziałek, 5 czerwiec 2023. Imieniny: Waltera, Bonifacego

DRAMAT W SYRII TRWA NADAL

2018-07-03
DRAMAT W SYRII TRWA NADAL
Dramat w Syrii - ciag dalszy programu: RODZINA - RODZINIE
Wojna w Syrii trwa już 7 lat i pytamy jak długo jeszcze będzie się toczył ten konflikt braku nadziei na przyszłość ? Ponad połowa mieszkańców Syrii potrzebuje pomocy aby przeżyć następny dzień. Codziennie próbują odzyskać namiastkę zwyczajnego życia, które zabrała im i wciąż zabiera wojna. Prosimy wszystkich darczyńców, którzy zakończyli wsparcie lub zakończą w najbliższych tygodniach o rozważenie dalszej pomocy rodzinom syryjskim i kolejną kontynuację. Prosimy o dokonanie wyboru nowej rodziny ze strony. Wszystkim tym, którzy już to uczynili bardzo dziękujemy.
www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018

2018-05-06
Warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018
W dniach 11 -13 maja br. nasza parafia i działający przy naszej parafii chór SANCTUS oraz Zespół Szkół w Moryniu organizują warsztaty muzyczno - liturgiczne. Zajęcia poprowadzą wybitni kompozytorzy i dyrygenci młodego pokolenia: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Zapraszamy wszytskich, którzy chcą podnieść swój warsztat wokalny oraz instrumentalny. W programie m.in. próby w głosach, techniki śpiewania, rozczytywanie nut. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólny koncert, który odbędzie się podczas mszy św. 13 maja o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w warsztatach oraz na koncert. Zapisy dla uczestników warsztatów na stronie FB: warsztaty muzyczno - liturgiczne Moryń 2018. Wydarzenie dofinansowano ze środków powiatu gryfińskiego.

Archidiecezjalne Dni Młodych - Goleniów 2018

2018-04-24
Archidiecezjalne Dni Młodych - Goleniów 2018
Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Miasto i Gmina Goleniów organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Goleniowie. Spotkanie będzie częścią obchodów XXXIII Światowego Dnia Młodzieży i będzie przeżywane pod hasłem zaproponowanym przez Papieża Franciszka: ?Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga? (Łk 1,30). Organizatorzy przewidują, że ? podobnie jak w latach ubiegłych ? weźmie w nich udział ponad 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Bambergu (Niemcy) i Seez (Francja).

Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza

2018-04-23
Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza
W sobotę przed niedzielą Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, 21 kwietnia 2018 r., w szczecińskim seminarium duchownym odbył się Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Eucharystii, która rozpoczęła całe spotkanie, Ksiądz Biskup Henryk Wejman udzielił promocji lektorskiej i ceremoniarskiej ministrantom naszej Archidiecezji. Po uroczystej Mszy świętej każdemu z nowo promowanych został wręczony dokument potwierdzające przyjęcie promocji lektora lub ceremoniarza do posługi w parafii. Po uroczystościach miało miejsce wspólne spotkanie piknikowe na terenie seminaryjnym.
Fot. al.M.Kuligowski

Obchody w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Moryń - film

2018-04-21
Obchody w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Moryń - film