Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Zmiana godziny mszy świętych w dni powszednie

2018-10-28
W związku ze zmianą czau, od najbliższego poniedziałku tj. 29 października msze święte w dni powszednie będą sprawowane w kościele parafialnym w Moryniu o godz. 17.00.

Charytatywny piknik crossowy w Przyjezierzu

2018-10-22
Charytatywny piknik crossowy w Przyjezierzu
W niedzielę 21 października w Przyjezierzu odbył się kolejny charytatywny piknik crossowy. Pomimo mniejszej niż zwykle ilości osób startujacych, efekt charytatywny był podobny jak rok temu, co jest wspaniałym sukcesem i motywacją do dalszych działań.

Dożynki parafialne i nowy wikariusz w naszej parafii

2018-08-25
Dożynki parafialne i nowy wikariusz w naszej parafii
W sobotę 25 sierpnia w Przyjezierzu odbyły się dożynki parafialne, podczas których powitaliśmy w naszej wspólnocie nowego wikariusza naszej parafii, którym jest ks. Paweł Obst. Mieszkańcom Przyjezierza na czele z panią sołtys Elżbietą Piątkowską oraz kołem gospodyń, dziękujemy za wspaniałe przyjęcie oraz kultywowanie tradycji dożynkowej. Ciekawostką jest fakt, że chleb, który był dzielony pomiędzy uczestnikami uroczystości został wypieczony w Przyjezierzu. Dziękujemy!!!

DEKALOG I MODLITWA KIEROWCY

2018-07-25
DEKALOG I MODLITWA KIEROWCY
Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj. Oto Dekalog i modlitwa kierowcy:

Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof

2018-07-23
Poświęcenie pojazdów - Akcja Św. Krzysztof
Co roku w okolicach wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących święcimy wszelkie pojazdy a szczególnie samochody. Jest to zarazem okazja do wdzięczności Bogu za każdy przejechany szczęśliwie kilometr w naszym życiu, stąd też prowadzona jest akcja 1 gr za 1 km. Tych kilometrów jest w naszym życiu bardzo dużo. Dziękując za tę bezpieczną drogę mamy jednocześnie okazję do wsparcia polskich misjonarzy poprzez udział w Akcji Św. Krzysztof prowadzonej przez stowarzyszenie MIVA Polska.